Бібліотека - Проведені заходи

 

 

 

Віртуальна виставка до Дня Української писемності та мови

 

ЯКЕ ПРЕКРАСНЕ РІДНЕ СЛОВО!

Мова – це наша національна ознака,

в мові – наша культура,

 сутність нашої свідомості.

                          (І.Огієнко)

 

Свято встановлено 6 листопада 1997 року, коли Президент Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі  української мови в консолідації українського суспільства видав указ №1241/97 «Про День Української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День  української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.»

 

Пропонуємо Вашій увазі виставку літератури з нагоди Дня української писемності та мови  «Яке прекрасне рідне слово!»

 

 

Розділ 1. МОВА - ПЕРЛИНА ВІКОВОЇ МУДРОСТІ

Мова- державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни.

Мову,як матір любіть.

                       (Ф.Пантов)

Огієнко І. Історія української літературної мови. - К.: Либідь,1995.-296с.-(Бібліотека «Літературні пам'ятки України»).

Огієнко І. Історія українського друкарства. - К.: Либідь, 1994.- 448с (Пам'ятки історичної думки України.

Бабич Н. Історія української літературної мови.- Львів:Світ,1993.-376с.

Олійник О. Світ українського слова. -К.:Хрещатик,1994.- 416с.

Коваль А.П. Слово про слово.-К.: Рад.школа,1986.-384с.

Розділ 2. КЛАСИКИ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

...Кому ж її покажу я,
І хто тую мову
Привітає, угадає
Великеє слово?
Всі оглухли — похилились
В кайданах... байдуже...
Ти смієшся, а я плачу,

Великий мій друже
             Т. Шевченко “Гоголю”

 

Винниченко В. Історія  Якимового будинку та інші твори:повісті, романи, новели,оповідання. П’єси / В. Винниченко;упоряд.,передм. та прим. В.Панченка. – Львів: Світ,2016.-600с.

Кобилянська О. Ю. Людина: повісті, оповід.: Для ст. шк. віку / О.Ю. Кобилянська. – К.: Веселка, 2000. – 350 с.: іл.

Квітка-Основ'яненко Григорій. Вибрані твори / Г. Квітка-Основ'яненко. - Х.: Прапор, 2008. - 480 с.
Твори видатного українського прозаїка і драматурга Григорія Квітки-Основяненка, які увійшли до цієї збірки, заклали фундамент нової української прози.
Їм притаманні глибокий патріотизм та висока художня майстерність. Вони яскраво представляють різноманітні боки народного життя, у найтонших нюансах віддзеркалюють особливості українського національного характеру.
       Котляревський І. Енеїда:Поема.-К.:Дніпро,1994.-300с.

       Мирний Панас. Твори: В 2 т. / П.Мирний – К.: Наук. думка, 1989. – 752 с.: портр.

Нечуй-Левицький Іван Кайдашева сім'я; Хмари: повісті / І. Нечуй-Левицький. – К.: Наук. думка, 2001. – 504 с. – (Б-ка школяра )

Руданський Степан Усі твори в одному томі / С. Руданський. – К.: Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2007. - 520 с. – ( Поет. Поличка “Перуна”).

Світанок Вітчизни. Українська література кінця ХІХ - початку ХХ ст.: навч. посіб. / упоряд. А. А. Чічановський. - К.: Грамота, 2001. – 511 с.

Сковорода Г. Твори: У 2 т. / Г. Сковорода – 2-ге вид., випр. - К.: ТОВ Вид-во “Обереги”, 2005. – (київська б-ка давнього укр. письменства).
Т. 1: Поезії. Байки. Трактати. Діалоги. – 528 с.: портр. – Бібліогр: с. 36-46.є
До двотомника творів Григорія Сковороди (1722-1794) увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати й діалоги, переклади й листи видатного українського письменника-гуманіста, філософа і мислителя, просвітителя і педагога, предтечі нового українського письменства. Написані книжною староукраїнською мовою і впреше повністю перекладені на сучасну українську літературну мову, вони відкривають читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра.
Розраховано на широкого читача.

Старицький М. П. Руїна: історична проза / М.П. Старицький. – Х.: Факт, 2008. –

      624 с.

       Стефаник В. С. Моє слово: новели, оповід., автобіогр. та критич. матеріали, витяги з листів: для серед. та старш. шк. віку / В.С. Стефаник; Упоряд., передм. та приміт. Л. С.Дем'янівської. – К.: Веселка, 2001 – 319 с.: іл.

 

      Українка Леся Горить моє серце: вірші та поеми /Л. Українка. – К.: ВАТ Вид-во “Київська правда”, 2004. – 464 с.
До запропонованої читачеві книжки ввійшли вірші та поеми Лесі Українки, великої української поетеси, чия літературна спадщина є невід'ємною, обсяговою і потужною частиною духовної скарбниці нашого народу, повноцінною складовою всього світового красного письменства.

Шевченко Тарас Усі твори в одному томі / Т. Шевченко. – К.: Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2007. - 824 с.
Вперше в історії української літератури в одному томі вміщено всю літературну спадщину великого українського поета Тараса Шевченка, автора творів, які принесли митцеві неперебутню любов українського народу та обезсмертили його ім'я.

 

 

Розділ 2. СЛОВНИКИ – СКАРБНИЦЯ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

“Не бійтесь заглядати у словник,
Це пишний яр, а не сумне провалля,
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля

                              М. Рильський

Бибик С.П., Сюта Г.М. Словник іншомовних слів: тлумачення, словоутворення та слововживання / С.П.Бибик, Г.М. Сюта; за ред. С.Я. Єрмоленко; худож.-оформлювач О.С. Юхтман. – Х.: Фоліо, 2006. – 623 с. – (Б-ка держ. мови).

Великий зведений орфографічний словник сучасної української лексики / уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2004. – 896 с.

Карпіловська Є.А. Кореневий гніздовий словник української мови:гнізда слів  з вершинами-омографічними коренями.-К.:Українська енциклопедія,2002.-912с.

Короткий  тлумачний словник української мови / Під ред. Д.Д.Гринчишина.- К.: Рад. шк., 1988.-320с.

Український орфографічний словник: близько 165 тис. слів / за ред. В.М. Русанівського; уклад.: В.В. Чумак та ін. – 5-е вид., перероб. і доп. – К.: Довіра, 2005. – 940 с. – (Словники України).

Українсько-російський словник / уклад.: Г.П. Їжакевич та ін. – К.: Наук. думка, 1999. – 984 с.

Фразеологічний словник української мови: У 2-х кн.: Кн. 1 / уклад.: В.М. Білоноженко та ін. – К.: Наук. думка, 1993. – 528 с.

Фразеологічний словник української мови: У 2-х кн.: Кн. 2 / уклад.: В.М. Білоноженко та ін. – К.: Наук. думка, 1993. – 984 с.

Мово рідна! Ти є вічність. Ти є правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, морідна! А з тобою будемо вічними і ми , діти твої, на розкішних і безкінечних берегах твоїх.

 

Бібліотека – дім де живуть…

Щороку  30 вересня відзначається Всеукраїнський  День  бібліотек. Це професійне свято тих хто допомагає віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості.

30 вересня 2019 у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено BOOK-квест «Бібліотека – дім де живуть…»

Квест сприяв формуванню цілісного уявлення про бібліотеку, дав поштовх задуматися над роллю та значенням книги в розвитку людства. Під час проходження квесту, здобувачі освіти потрапляли у справжнє «царство», де відкривали шлях у незнайомий, цікавий, дивовижний і чудовий світ книги.

Доки команди виконували завдання, присутні у фойє мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Книга – шлях до вершини мудрості та знань».

 

 

 

 

Україна гідна свободи

З метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності у відстоюванні прав людини, європейського майбутнього України, а також їх відданості ідеалам свободи, справедливості у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» 21 листопада 2019 року проведено лінійку присвячену Дню Гідності і Свободи.

Була продемонстрована мультимедійна презентація «Революція Гідності», присутні пом'янули хвилиною мовчання Героїв Майдану.

Здобувачі освіти взяли участь у флешмобі, який став своєрідним нагадуванням юному поколінню про те, якою ціною здобуто право України стати справжньою європейською державою.

Будьмо гідними пам'яті наших Героїв!

Задзвеніли срібні дзвони України

День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель.

З нагоди цієї події 2 січня 2020р. в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей»  було проведено історичну годину для здобувачів освіти, які мешкають на гуртожитку закладу.

Метою заходу було формування у молоді національної свідомості та виховання почуття патріотизму.

Українці пам’ятаймо про незлічені  жертви наших співвітчизників,покладені на вівтар незалежності соборності та державності.

 

 

Герої сьогодення - Небесна Сотня

День  Героїв  Небесної Сотні - пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування  подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв  Небесної  Сотні. Напередодні у КНЗ КОР «Васильківський пофесійний ліцей» було проведено годину пам’яті «Герої сьогодення - Небесна Сотня».

Цього дня  ліцеїсти зібралися щоб згадати про сумні події, які відбувались на Майдані:в столиці європейської країни, в серці України гинули її найкращі сини, віддавали своє життя за Батьківщину. Учасники заходу у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам'яттю Героїв Небесної Сотні,які боролися за честь правди і гідність. Під час заходу прозвучали вірші, під звуки пісні «Пливе кача» присутні запалили свічку та вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання. 

На  годину пам’яті   запросили учасника  Революції Гідності , випускника ліцею  який не тільки переживав, але й долучився до підтримки героїчного духу учасників Майдану.

На завершення - молитва за тих, хто супроводжує нас у повсякденних діях, думках, це молитва на вічну пам’ять  Небесних тисяч Героїв.

 

 

Моя бібліотеко! Ти мудрість всіх віків, хранителька добра!

Бібліотека - це зосередження мудрості віків і сховище знань людства. Саме в бібліотеках ми черпаємо той заряд моральної енергії і знань, що дозволяє нам бути культурними людьми.

Щороку 30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди цього свята в  інтерактивні читальні КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» відбувся виховний захід «Моя бібліотеко! Ти мудрість всіх віків, хранителька добра».

Під час заходу здобувачі освіти мали змогу дізнатися про історію виникнення бібліотек, еволюцію розвитку книги – як одного з феноменальних творінь людства, що спонукало учнів до диспуту про необхідність і потребу читання. Адже як зазначає М.А. Рубакін: «Читання повинно виконувати три основні завдання: дати людині знання, розуміння, активний настрій у роботі над самоосвітою».