Дата публікації: 20.10.2020 Рубрика: Новини ліцею
Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, серед здобувачів освіти другого курсу КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» соціально психологічною службою закладу були проведені просвітницькі тренінги «Людина - не товар!». Метою заходів стало привернення уваги молоді до проблеми сучасного рабства. Здобувач освіти 26 групи Богдан Куділенко створив соціальну відеорекламу «Не продавай себе!».
Насправді, кожен і кожна можуть стати жертвами трудової чи сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва і донорства, втягнення у злочинну діяльність та військові конфлікти незалежно від віку, статі і рівня освіти та достатку. Грубе і безоплатне використання вас, вашої праці чи тіла з метою отримання прибутку – це злочин, який порушує права людини. Захиститися від сучасного рабства можливо, поглиблюючи свої знання з даної тематики, усвідомлюючи особисту відповідальність при прийнятті рішень. Адже і дотепер пошукачі закордонного заробітку, попри систематичні застереження і роз’яснення, продовжують перетинати кордон без робочої візи. Експерти наголошують, що лише один відсоток трудових мігрантів з України працевлаштовуються через офіційних посередників. Тому, важливим залишається питання: як у пошуках роботи не потрапити в рабство?
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0800505 501 або 527.
Корисні посилання
https://www.527.org.ua/index.php/about-trafficking/